Různé země - různé ceny aneb Kolik utratíme v Evropě?

Stále více a častěji cestujeme. S tím je spojeno i nakupování - a kdo by nechtěl nakupovat co nejvýhodněji? V malém přehledu vybraného zboží můžete porovnat ceny v různých evropských zemích:1,5 litrová lahev Coca-ColyVe Francii, zemi minerálek, je Coca-Cola relativně levná - ..

Zajímavosti a závěr

Ve „Strakonickém dudáku“ si vyzpěvuje mazaný Vocilka, že „….peníze jsou pány světa“ a něco na tom asi bude, i když každý mravně tvrdí, že mu o nejde. Všichni ale víme, že o peníze jde vždy „až v první řadě“. Od té doby, co si lidé uvědomili hodnoty věcí, ..

Tisícikorunová bankovka

První bankovkou vyšší hodnoty je v české měně pětisetkoruna, druhou tisícikoruna. Na modrém pozadí zobrazil Oldřich Kulhánek tentokrát českého buditele a vědce Františka Palackého.Tisícikorunová bankovka se v historii českých platidel před druhou světovou válkou ..

Žebříček nejbohatších lidí světa, najdete mezi nimi i Čechy

Na jaře letošního roku americký časopis Forbes zveřejnil seznam 1011 nejbohatších lidí na světě. Na top listu miliardářů najdete i tři Čechy. Petr Kellner, který se v seznamu nejbohatších lidí světa objevil již v předchozích letech a dva české nováčky – Zdeňka Bakalu a ..

Mezinárodní platby

V průběhu předběžného pohovoru jsou potenciální zákazníci pro faktoring služby. Pre-screening se provádí na základě společných informace o činnosti klienta, a to: oblast činnosti, postup pro provedení platby (možnost platby předem, platby v rozsahu realizace zboží). Zase ..

Bez vedení společnosti – nikam

V 2015, drobní vlastníci se snažili ušetřit na provozu. Někteří majitelé objektů se snažili vzdát řízení provozem na outsourcing, a v důsledku výrazně utrpěl segment malých a středních manažerů společností, jejichž pool služeb zahrnoval řízení renta vztahů a ..

Zákeřná silniční daň

Silniční daň vypadá na první pohled a možná i na několik dalších pohledů velmi nevinně. Prostě podnikáme, platíme silniční daň a za auto, které máme pro sebe, daň neplatíme. Jenomže daňová situace se může vyvinout velice nepříznivě. Stačí jeden den autem odvézt ..

Proč se platí víc než vydělá?

Ve Francii nyní bohatí se jměním kolem 35 milionů platí daňovou přirážku z majetku. O nesmyslnosti daně se vedou různé diskuze. Přitom tato daň existuje v podstatě dávno. Milionářská daň je prostě jedna z nepřímých daní. Stát má nepřímé daně rád Právě zdanění bez ..

Vyrovnaný rozpočet – chiméra nebo realita

Často se diskutuje o tom, že za socializmu byl vyrovnaný rozpočet bez dluhů. Pojem vyrovnaného rozpočtu je ale ekonomickým oříškem, který záleží na mnoha kritériích. Především na tom, jak jsou účtovány položky státního rozpočtu. Jde o pohledávky Za socializmu se ..

EU zase vyhazuje naše peníze

Systém rozpočtu EU není ideální. Ať je již kdokoliv zastáncem nebo odpůrcem EU, je jasné, že způsob přispívání států a následné dotace jsou mrháním peněz daňových poplatníků. Pokud chce EU nějak hospodařit společně, musí vycházet z hospodářské situace a v ..

Funkce leasingu

Hlavní výhodou leasingu jsou následující:poskytuje financování investiční operace v plném rozsahu a nevyžaduje okamžité provedení platby, který umožňuje kupovat drahé aktiva bez vyrušování významné množství finančních prostředků z hospodářské činnosti;formálně ..

Leasing a jeho výhody

Leasing se může týkat více méně čehokoliv. Leasing pozemků, území, velmi populární leasing auta. Jaké jsou výhody v takovém způsobu pořízení nákladních vozidel?První výhodou, která pro vás připraveny poskytnout leasing je možnost ušetřit na daních. Pomocí této služby ..

1 2 3 4 5 6 7 8 9